| Jusssstme a întrebat:

Urgent! Am luat 7 pastile de nurofen cu votca? Pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

7 x 200 Mg = 1400 Mg.
Exact doza acceptată de organism într-o zi
+ Vodca... vâd că n-ai murit, nu ai să pățești nimic! Stai liniștit!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antibioticele luate cu alcool pot duce la coma sau chiar deces.Restul,in cel mai rau caz, nu isi mai fac efectul.Te sfatuiesc sa eviti asemenea incidente, daca nu vrei sa ai mari neplaceri.Numai bine.

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect!
Inconștiență altceva nu este la mijloc.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu patesti mai nimic, intrii eventual in coma sau in convulsii!

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Pai am luat si eu odata...dar nu atatea straight face doar 2 dar alte pastile ca ma durea maseaua si am baut tuica laughing si seara pe la 4 m-a luat din somn o ameteala, parca eram drogat aveam impresia ca am pe mine goangestraight facejur ma mancau picioarele laughing, vedeam stele pe tavan, si parca zburam cu patu rolling on the floor de atunci nu am mai pus vreodata alcool in gura in timp ce iau pastile...si nu este de bine ce ai facut deoarece nurofen mai sunt si puternice straight face

| hhhapciuuu a răspuns:

Ce te-o fi apucat? in fine! daca nu ai luat pastilele una dupa alta, nu ai ce sa patesti happy viata frumoasa

| Jusssstme explică:

Le am luat una dupa alta...prostia

| Jusssstme explică:

Pe buneee? Dupa cat timp?