| Drujba a întrebat:

-am luat doi porcusori acum doua saptamani, doua femele in jur de 3 luni.
1. E normal sa nu se fi acomodat si sa fuga in casuta lor si la cea mai mica miscare? Si cand le dau legume din mana sunt foarte fricoase. Pot fi inca speriate de la faptul ca de cand le-am luat trebuie sa le dau medicamente de doua ori pe zi si trebuie sa le scot din cusca? De asemenea cand le dau cu crema pentru micoza țipă si nu vor sa stea locului.
2. Ca bedding am pelete de lemn, mi se pare ca porcusorii mananca pelete, le poate dauna?
3. E ok ca am o cusca de 50 de cm pe 80 cm.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Daca sunt inca micuti e normal sa fie speriosi inca si nu le place sa ai atingi dar se vor acomoda cu timpul at despre pelete eu zic ca e mai bun talajul e mai moale si mai confortabil. cusca e suficient de mare deocamdata...

1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Da astea sunt animale proaste... ele din natura sunt prada pentru serpi.
In concluzie fricosului curaj nada.