| Nusunteu1234 a întrebat:

Am luat paduchi si am auzit ca spray ul de muste este eficient, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Exista șampoane și soluții speciale pentru păduchi la farmacie! Spray-ul pentru muște îți va face mult rău dacă te dai cu el!
Te speli cu produse luate de la farmacie și cu spray dai pe asternuturi ca să scapi de paduchi!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai auzit tot de la unul ca tine fara minte. Mergi la farmacie pentru solutii speciale.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai putea incerca mai intai cu apa si otet.Ieftin si la indemana. Daca nu functioneaza(desi multi spun ca da), abia apoi recurgi la alte masuri mai drastice.
Sprayul pentru muste e cat se poate de toxic si nu vrei sa ajunga acele substante in pielea scalpului, de unde ajung apoi in sange.

| Fatamuntilor a răspuns:

Doamne fereste!
Intreaba la farmacie, sunt solutii speciale.

| VoidEternal a răspuns:

Nu.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| sammie a răspuns:

Mai bine iti iei uleiuri speciale ca sa ii omori.

| 4evergentleman a răspuns:

Ce troll laughing

| ILikeBlackCats a răspuns:

Nu e ok sa te dai cu el. Poti lua produse special pentru asta, le gasesti la farmacie

Răspuns utilizator avertizat
| LaYeR a răspuns:

Du-te la farmacie, scapi repede si cu parul pe cap.

| katin a răspuns:

Nu are cum sa fie eficient.
Mergi la farmacie si cere solutiile pe care le au ei pentru paduchi.

| alisa201921 a răspuns:

Exista in farmacii diferite remedii, nu pune in cap toate prostiile. Exista sampon și apoi piepteni parul.

| poc0 a răspuns:

Dacă vrei să omori și păduchii și pe tine atunci da.