| nustiucenumesadau a întrebat:

Am descoperit ca am paduchi. dar am scapat de ei dar de ouale acestora nu! Nu stiu ce sa fac de paduchi am scapat cu spray de muste dar de oua nu! sad Ce imi recomandati?
PS:13 ani, Par Scurt-Mediu...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti gaz lampant.Inmoi o textila in gaz si freci parul pana se uda bine. daca ai tupeu, te speli direct intr-un lighean la cap cu gaz lampant.Eu am vazut cazuri in care in lipsa de gaz lampant au folosit motorina. Sa nu crezi ca glumesc, inainte asa ne despaducheau parintii si scapam si de ouale paduchilor. Dupa ce te speli, te legi cu un batic la cap si lasi vreo ora.Sau cu o punga mai bine este.

5 răspunsuri:
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Ori mergi să îţi iei o soluţie specială de la farmacie, ori te speli pe cap cu petrol.

| marry95 a răspuns:

Cumpara-ti o solutie speciala de la farmacie, ar trebui sa iti dea si un pieptene special pentru acest lucru, depinde de solutie. Daca nu iti da, cumpara-ti un pieptene foarte des.

| adeluna a răspuns:

Oh, sprayul de muste e un cocktail de chimicale care nu ar trebui sa intre in contact cu pielea ta. Cumpara-ti de la farmacie o solutie speciala. Si cel mai important, un pieptan foarte des, pentru a desprinde ouale de pe firele de par.

| andre3aph a răspuns:

Facea reclama pe Cartoon Network acum ceva timp la un sampon pentru paduchi.Du-te la farmacie si intreaba.

| Ruxy16493 a răspuns:

Cumpara-ti o solutie speciala de la farmacie si un sampon pentru paduchi. Ia-ti si o perie/pieptan special happy. Nu trebuia sa iti dai cu spray de muste in cap nu e bine, iti distruge parul sad! Ai grija cu ce te dai in cap sa nu iti dai cu motorina! Doamne fereste! Daca dai cu motorina in cap chelesti straight face