| EvelynSch a întrebat:

Am luat polygynax in jurul orei 20:30, iar acum s-a scurs afara... gen, ca si o secretie laughing e normal? E prima data cand iau si nu ma asteptam la asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Zici : "acum s-a scurs afara..."

DEPINDE la cât timp după administrare!
NU putem GHICII la ce oră ai postat întrebarea happy

Oricum, în general, o parte din conţinut se elimină diluat în secreţia vaginală - dar asta se întâmplă în dimineaţa următoare!
Dacă s-a eliminat prea devreme, atunci înseamnă că NU ai introdus ovulul suficient de adânc sad

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Ar fi PREFERABIL să utilizezi un APLICATOR pentru ovule!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......m-fost-la/

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca continutul ovulelor sa se scurga fara a doua zi dimineata. Cred insa ca tu nu ti l-ai administrat corect. Administrarea se face cam asa (scrie in prospect): la culcare, adica exact ultimul lucru inainte sa stingi lumina, dupa ce ai folosit toaleta, ai facut dus, te-ai schimbat in pijamale, te speli pe maini, te asezi pe pat cu picioarele departate si flectate mult si, cu ajutorul unui aplicator sau fara, iti introduci ovulul cat mai profund in vagin. apoi te dai imediat jos din pat, te speli din nou pe maini, te bagi la loc in pat si nu te mai dai jos minim 4 ore (de preferat pana dimineata). Asa ovulul se va dizolva si continutul va ramane in vagin suficient incat sa isi faca efectul. Eu nu stiu daca tu te-ai culcat la 20.30, nu spui, dar trebuie sa stii ca dupa introducerea ovulului, timp de minim 4 ore trebuie sa stai culcata (nu in fund, nu intr-o rana si nu trebuie sa te ridici in picioare sau sa mergi). mai citeste prospectul medicamentului macar de inca 5-6 ori cu atentie, se pare ca nu l-ai memorat corect.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca e normal.Din capsula se absoarbe doar ce trebuie.Restul se elimina.