Întrebare recomandată | TwiXXXie a întrebat:

Salut, astazi in jurul orei 8 seara m-a luat dintr-o data o durere de cap in spatele capului la creierul mic in partea stanga si dreapta a capului, nu stiu cum sa explic exact, a fost foarte ciudat, durerea pulsa(gen cum sunt bataile inimii) si a trecut treptat. Toata chestia a tinut cam 1 minut. Este prima oara cand mi se intampla, m-am speriat putin, ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Asa se manifesta tensiunea crescuta,la care se mai adauga cateodata si pocnituri in urechi.
Nu stiu ce varsta ai,dar daca esti tanar/a,posibil ca ai baut prea multa cafea, vin, bere sau nu ai dormit noaptea suficient. O vreme redu si sarea din mancare, ca si ea da astfel de simptome, adica tensiune ridicata si dureri de ceafa.

5 răspunsuri:
| TwiXXXie explică:

Am 17 ani, cafea nu beau dar beau Cola zilnic, de odihnit ma odihnesc si eu nu prea mananc sarat ca nu-mi place

| Elianna a răspuns (pentru TwiXXXie):

Coca Cola este suficienta sa-ti dea aceste efecte rele!
http://www.contraboli.ro/ce-se-intampla-daca-bei-o-coca-cola-acum/

| Hotmama12 a răspuns:

Probabil ai tensiune marita. Ar trebui sa consulti un doctor, nu astepta o a doua oara

| tyby23 a răspuns:

O durere ca aceasta trebuie tratata cu mare seriozitate, eu spun sa te duci maine la doctor...

| andreitony a răspuns:

Sa-r putea sa iti fi crescut tensiunea.