| Radandam a întrebat:

Am luat un tensiometru digital minut, asa se numește. A fost 190 de lei în farmacie. Credeți că arată bine tensiunea? Pe ce brat se pune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai luat si este nou,atunci banui ca are si un manual,ori ceva instructiuni,deci ai timp sa intri aici si sa intrebi, dar timp sa citesti hartia de linga tine nu ai, las ca e bun rau si asa laughing
Ori poate voiai sa arati cuiva ce ai cumparat si nu aveai cui, asa ce ai zis hai sa le zic astora, sa ma vada sau sa stie careva ca am luat si eu aparat de asta de tensiune laughing Ei uite ca deja au aflat 3 persoane, e de ajuns?

| Anuskaa a răspuns (pentru relian):

E mai usor sa intre aici si sa intrebe, decat sa citeasca manualul de instructiuni!

| relian a răspuns (pentru Anuskaa):

Aia da, unde pui ca mai trebuie si sa priceapa ce scrie acolo laughing asta deja este ceva in plus.Naspa daca ai linga tine carte si nu mai citesc oamenii,adica sa am incredere in Dorele ce zice ala pe aici, decat ce scrie ala in instructiuni?
Dar nu e de mirare ca toti cred pe popa, pe politician, pe oricare apare pe la tv, pe net, etc.
Aia is toti oameni credibili laughing aia da.Las ca e bun si asa rau, aia nu trebuie sa aiba clientii lor

| Dismally a răspuns:

Da, trebuie sa mearga. Pe bratul stang, nu ai instructiuni?

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai nu avem de unde sa știm dacă arată bine sau nu. Cu mult de cel manual nu diferă cel electronic la valori, deci vom presupune ca da. Manșeta se pune pe brațul stâng. Ai grija sa fie bine poziționată ca sa nu dea erori.