| Tyrannosaurus a întrebat:

Am mereu o nara infundata. Cand o desfund pe cea dreapta se infunda cea stanga si invers. Si exact la fel de greu intra aerul prin amandoua cand sunt infundate, mereu foarte putin. O sa iau niste picaturi pentru nas sa vad daca ma ajuta iar daca nu, o sa ma duc la un medic ORL. Vi s-a intamplat si voua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

S-ar putea sa ai o deviatie de sept.Numai medicul ORL poate stabili asta.Nu lua picaturi fara recomandarea unui specialist.Pot da dependenta sau alte complicatii.

| Felys a răspuns:

Normal ca ni s-a intamplat, crezi sa esti unicat, trebuie sa pui picaturi in ambele nari chiar daca pe moment e desfundata una, o sa iti treaca in cateva zile ca e si cald