| CascavalDeRasa a întrebat:

Eu de obicei am o nara infundata. dar cand inclin capul in dreapta nara dreapta se infunda. Cand inclin capul in stanga mi se infunda nara stanga(ati inteles voi. big grin)

Ce boala e?
Cum scap de problema asta minora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poate fi o deviatie de sept, dar acest lucru il stabileste doar medicul ORL.Grabeste-te sa fii consultat ca sa nu se agraveze situatia.

| MenInShadow a răspuns:

Frate ce raspunsuri ai primit!
Iti zic eu. E cancer! ( glumesc... SAU NU? O_O)
Ok, uite, ca s-o luam pe romaneste.
Ia o bricheta normala, uita-te la ea.
Are in ambele parti gaz, da?
Daca inclini spre dreapta, gazul se duce in partea dreapta, daca inclini spre stanga, se duce in partea stanga.
Nu stiu unde ai invatat tu asa ceva, sau cei de ti-au dat raspunsuri, dar mucii, ca sa zic pe romaneste, sunt lichizi.
Acum, ce se intampla cand inclini bricheta in partea stanga? Exact, gazul se duce in partea stanga.
Deci, ce se intampla cand inclini nasul in partea stanga? Da, mucii se duc in partea stanga.
Asta, sau poti sa dai o gramada de bani pe consultatii, pentru ca e clar ca ai cancer de testicule, n-ai cum sa nu-ti dai seama -_-"

| TudyCFR a răspuns:

laughing medic poti avea probleme cu ceva acolo nu mai tin minte exact cum le zice la alea.

| FkThRz a răspuns:

Poti avea polipi si scapi de acestia prin operatie. Mergi la un medic si acesta iti va da toate informatiile necesare.

| SanduVictor a răspuns:

Nu cred ca ai o boala dar stai cu burta in sus

| SauronLPF a răspuns:

Deviatie de sept sau polipi thinking

| mariateodora92 a răspuns:

Nu e nicio boala laughing Doar o raceala minora. Si eu am patit asa. Da cu cateva picaturi de nas si stai cu capul in sus. Bea ceai fierbinte si stai seara cate 10 minute cu picioarele in apa calda mie mi-a trecut asa. Sper ca te-am ajutat big grin

| Nechita_Marina_1998 a răspuns:

Salut! asta se numeste inceput de raceala si trebuie sa iti faci ceaiuri ca sa nu se agraveze treaba si sa scapi repede de nasul infundat... ps. asa pateam si eu cand raceam happy