| Calinm22 a întrebat:

Am mers azi să îmi fac card de sănătate și a zis personalul că nu poate să-mi facă card și îmi dă o adeverință, adeverința aia are același rol ca și un card? Pentru că am nevoie de card de sănătate pentru reducere la stomatolog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce personal a zis? Fără card, un medic nu te poate servi prin CASS, doar pe banii tăi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Da, ar trebui sa aiba rol pentru ca casa de asigurari garanteaza pentru tine prin acea adeverinta. Logic vorbind. Practic vezi tu acolo. Daca nu ai implinit 18 ani, nu poti sa faci card de sanatate.