| verolaurika a întrebat:

Am multe alunite pe fata, insa una e mai mare si o am din nastere.ar putea ca un dermatolog sa mi-o indeparteze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| procust a răspuns:

Un dermatolog te poate indruma ventual spre un chirurg estetician care s o indeparteze astfel incat sa nu raman urma urata, orice ai face nu incerca s o indepartezi singura!

4 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu stiu sigur daca dermatologul se ocupa de asa ceva dar sigur o poti indeparta.

| campanario a răspuns:

Eu zic sa nu te risti cu doctori si creme si din alea! Alunitele acelea, daca sunt indepartate incorect, riscul de a face o infectie puternica sa chiar cancer! e destul de mare.

| Tom a răspuns:

Exista operatii cu laser unde pot fi indepartate foarte usor insa nu stiu cat de bune rezultate dau.Pretul nu este chiar mare cam 50 € o alunita.

| Jonathan a răspuns:

Depinde, daca este foarte mare si atarna nu e prea bine deoarece se pot face complicatii. Cel mai bine este sa te duci la un dermatolog si sa vezi si SA NU INCERCI SA TI-O INDEPARTEZI SINGURA deoarece se poate ajunge si la moarte.
Succes!