| SimonaBubu a întrebat:

Dacă merg la dermatolog ma poate scăpa de alunite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de alunite. Nu toate se pot indeparta.

| alina2k18 a răspuns:

Da, daca medicul considera ca trebuie excizate.

| Bizon95 a răspuns:

La gineco... asta, la chirurgie plastica
imi pare rau, DAR AM DREPTATE
la dermatolog iti scoate NUMAI alunitele care iti fac o problema medicala
asa ca orice e chestie doar de aspect (cum arati) se rezolva NUMAI la plastician (sau cum ii zice, cand nu e vorba de nici o chirurgie, am un lapsus la ora asta)

| morfeo a răspuns:

Alunitele nu se vindeca, se indeparteaza doar cu operatie laser. Nu umbla singur la ele.