| anonim_4396 a întrebat:

Am multe cosuri pe fese, s au intins si is niste pete rosi in jurul lor. Mi au aparut de cand stau mult pe scaun la calc. Stiti vreun tratament. mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Daca vrei sa scapi garantat eu zic ca cel mai bine ar fi sa te duci la dermatolog sa iti prescrie un tratament potrivit tenului tau.Pana ajungi acolo incearca sa iti ti menti fata curata sa nu pui mainile pe ea daca esti murdara, sa nu`ti spargi cosurile inainte sa te speli pe maini etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt eu nebuna sau ce? Fata intreba de FESE, nu de FATA! ce ii tot ziceti sa nu stea toata ziua cu mana pe fata, cand ea are bubite pe fund?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing) ce tare! bv lexa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceeasi problema o am si eusad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea sa ai folicilita. Exista un remediu nu eficient, ci FOARTE EFICIENT. Violet de gentiana! Eu am aplicat seara inainte de culcare si dimineata, ca prin minune, cosuletele in proportie de 90% nu mai existau. Am mai aplicat inca o noapte si s-au curata complet. Dar ai grija, violetul de gentiana pateaza rau. Foloseste un chilot rau sau mai bine niste boxeri. Oricum se curata la masina de spalat.

| Ia_Nami_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat cu gentiana dar nu au disparut de tot si sunt mai mici ( prima nopate ) urmeaza sa vedem ce se intampla noaptea asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema. o sa incerc chestia cu gentiana si sper sa'mi treaca

| princess* a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai in permanenta fata curata. Si chiar daca exista o multime de lotiuni drept garantie a acestui lucru, ar fi bine sa recurgi pur si simplu la apa si sapun, dupa care sa aplici o crema (hidratanta pentru ten gras sau mai grasa pentru ten uscat). O masca pe baza de lamaie si miere ar putea fi o solutie pentru tine, desi poti folosi numai zeama de lamaie (inchide porii si catifeleaza). Orice ai face insa, nu iti imbacsi tenul, chiar daca recurgi la metode "naturale" care aparent il salveaza... Mult succes! happy

| carina_5370 a răspuns:

Stiu eu raspuns potrivit.cauta la farmacia veterinara crema mibazon este foarte buna si costa doar 8 lei.o sa vezi ca dupa ce o aplici o sa-ti treaca iar daca o sa ti se mai faca sa mai pui si dupa o sa-ti treaca.sa`mi scrii dup ce folosesti.bye:*