| oana83 a întrebat:

Am nascut pe 3oct 2008 si am alaptat aproape 3 luni.acum bebe are 4 luni si mie inca nu mi-a venit ciclul. mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative. ce e intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la ginecologul cu care ai nascut. El va sti sa te indrume.
Sa-ti traiasca bebitahappy. E nascut in aceeasi zi cu mine (la 30 de ani distanta).

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca desi in general cam in 2 luni apare, sunt multe cazuri in care se pare ca ciclul intarzie. Am citit despre lipsa ciclului menstrual cu lunile, ba chiar un an de la nastere. Vezi mai multe citind pe forum
http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=874
http://www.parinti.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6476
Vezi ca am gasit si o adresa unde un specialist spune ca daca alaptezi integral sau aproape integral este normal ca pana la varsta de 6 luni a copilului sa nu ai menstruatie si totusi sa nu fi gravida. Vezi despre asta la adresa
http://www.romedic.ro/......_0721.html

| bubu_7778 a răspuns:

Menstruatia ti se deregleaza dupa nastere, mai ales daca alaptezi.La unele femei menstruatia poate aparea dupa 2-3 luni de la nastere, la alte femei poate dupa chiar si pana la un an.Nu te ingrijora, nu este nimic anormal, corpul sufera un proces special care solicita multe functii!

| Darry a răspuns:

Nu te ingrijora...nu e nimic anormal, probabil ca e pe drum... daca ai intrerupt alaptarea ar trebui sa-ti vina.

| andrada005 a răspuns:

Cred ca nimeni nu e in masura sa raspunda la aceasta intrebare... ti-as sugera sa vorbesti cu un medic specialist...