| KingBaroneT a întrebat:

Am nevoie de ajutor! As dori sa practic un sport dar nu sunt in forma si va rog sa ma ajutati daca stiti un sport mai usor sa ma ajutati eu m-am gandit la parkour dar nu am vreun loc unde sa-l parctic. Cel mai bun sport va fi premiat cu o funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 80Cris a răspuns:

SPINNING.

E foarte bun, antrenant pe toate planurile, atat fizic cat si psihic. La o cautare pe google vei afla tot ce vrei sa stii despre spinning.

6 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Pentru parkour iti trebuie o conditie fizica excelenta, nu e absolut deloc usor. incepi si tu cu alergari, sau mergi la sala si vezi mai apoi daca te dezvolti astfel incat sa poti face schemele alea.

| yubaretzul a răspuns (pentru rosto):

Si mai ales trebuie sa ai curaj si forta in maini si in picoare, eu il practic iti trebuie curaj.Eu,unelemiscari inainte sa l-e fac nu gandesc si o daz direct dar daca esti mai voluminoslaughing antreneazate.

| ladyfoarfeca a răspuns:

Handball!
jogging
cross
sau du-te la sala.

| maiu a răspuns:

E vara, nu te complica. Poti foarte bine sa inoti. Este relaxant si placut(nu cel de performanta) Te duci la un strand sau la mare si gata slabesti. Acum daca cauti ceva de care sa te tii iti recomand dansul (l-am incercat). Incepe usor si pe masura ce avansezi devi din ce in ce mai buna.Acum depinde de persoana.

| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Daca vrei sa practici parkour invata cum de pe cumsafacem.com/cum-sa-inveti-sa-practici-parkour-si-freerunning/ unde gasesti un ghid despre cum sa te antrenezi.

| watzzup a răspuns:

Parkourul este un sport urban deci poti sal practici pe strada daca ai ziduri sau ceva.