| Aly_9916 a întrebat:

Sall pentru la vara m-am gandit sa practic parkour ce parere aveti chiar daca o iua de jos sper ca in maxim 2-3saptmani sa pot sa fac multe ce parere aveti(mia ales de la cei care au practitac acest sport)

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

E super.Nu oricine poate sa faca.Succes si respect! big grin

| katy a răspuns:

E super frumos.eu am un prieten care a facut parkour si si-a facut un corp dragut, suntem amandoi la facultatea de sport si toata lumea cand il vede ce sarituri face prin aer, crede ca a facut gimnastica de performantahee hee curand mi-a promis ca ma v-a invata si pe minebig grin

| Thunderstruck a răspuns:

In primele 2-3 saptamani cel mai bine e sa te documentezi si sa cauti tutoriale etc.si prin a 3-a saptamana sa incepi sa exersezi si tu afara.pana atunci in casa

| aLeks_4722 a răspuns:

Gresit @SoL oricine poate face parkour,trebuie doar sa ai ambitie,si sa crezi in ceea ce faci,nu sa o faci pentru impresia altora,ma bucur ca mai multi romani se apuca de aceasta disciplina,succes in continuare, si apropo, eu invat pe un baiat parkour de 2-3 saptamani,si stie sa faca aproape tot ce fac si eu,deci cum ziceam,trebuie doar sa ai ambitie

(PS: Pustiul pe care il invat e gras, si credea ca nu poate face parkour, acum a ramas uimit de ce poate face daca are ambitie)

| Nicusor_1109 a răspuns:

Nu cred ca o faci multe in 2-3 saptamani.

Practic parkour de la varsta de 12 ani si in 2-3 saptamini am invatat doar 4 scheme de baza.

Daca prinziii repede ai putea sa faci multe.

big grin

| Danny_7427 a răspuns:

As vrea sa ma apuc si eu de parkour, dar nu am cu cine sa invat. Daca e cineva de prin Bucuresti/Buftea dispus sa ma ajute, eventual cineva cu ceva experienta sa ma contacteze.ID: fr33_styl3r4street