| допинг a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru va rog. Am fost operata la ovare datorita faptului ca mi s-a facut un chist de sange la unul dintre ele. A inceput sa ma doara burta dintr-o data ca si un fel de crampe nestiind despre ce este vorba insa dupa 12 ore de dureri incontinuu am mers la urgenta la spital si am fost operata de urgenta pentru ca pierdusem 1 litru de sange aproape. Ei bine operatia a decurs cu succes, nu am sa raman cu nici o repercursiune dar insa am ramas cu o mica problema. Mi-a ramas ca un fel de burta deasupra operatiei si nu inteleg de ce pentru ca nu am fost asa inainte de operatie, iar deja au trecut 2 saptamani de la operatie si tot asa a ramas... Intrebarea mea este daca cineva a mai fost in situatia asta si daca se va retrage acea "burta" si cand se va retrage? Sunt destul de suparata pentru acest fapt ca mi-a ramas abdomenul asa, va multumesc mult pentru orice raspuns care ajuta! Am sa las niste poze mai jos sa vedeti despre ce ii vorba : https://imgur.com/a/dlD3A9U

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai ok e sa intrebi un medic in astfel de situatii.

| Freya1 a răspuns:

Încearcă mai bine sa mergi la medic. Poate sa fie doar de la operație cum sa inflamat și se vindeca, dar poate sa fie și infecție.Acum nu suntem medici sa știm.