| dayandnightdreamer a întrebat:

Pot sa duc o sarcina normala dacă am operație la burta. Acum 14 ani am avut un accident și a fost nevoie sa mi se scoată splina de urgentă. Operația este pe întreg abdomenul. Nu am avut niciodată probleme (dureri sau altceva) cu operația. Sunt șanse sa nu existe suficientă elasticitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am auzit de cineva care a fost in situația de a avea sarcina după o operație serioasa. A avut ceva probleme, i se crapa pielea la cicatrice pe măsură ce burta crestea și pielea se întindea, dar medicul i-a dat o crema pentru aceasta problema, și s-a rezolvat cu succes. Așa că, cred că se vor găsi soluții daca apar probleme și în cazul tau.

| cristi202 a răspuns:

@Violleta2022,
Nu trebuie sa fie neapărat medici care sa ii spuna situația, cineva care a trecut prin așa ceva știe, și poate sa spună experiența sa.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar TPU nu are medici pe acest forum, deci noi nu avem cum sa-ti dam nici un sfat profesional sau ajutator.

Ai nevoie sa mergi la medic pentru investigatii de sananate si doar un medic ginecolog iti poate spune daca poti ramane insarcinata si poti duce pana la capat o sarcina sanatoasa fara risc, sau care sunt riscurile ei.

Eu una, iti doresc sanatate multa si un bebe frumos si sanatos!

| Sophieka a răspuns:

Mergi la un ginecolog...Aici nu te sfatuiesc sa pui astfel de intrebari!

| dipankar07990 a răspuns:

Bună ziua, întrebați aceeași sarcină pe helperqna.com și echipa noastră de experți sau alți membri vă va răspunde în câteva minute, complet gratuit și fără publicitate.