| EvaTramell a întrebat:

Saptamana trecuta m-am operat de chist. Se pare ca durerile ce le aveam de burta, erau din alta cauza. La nastere am fost operata de ocluzie intestinala ( incurcatura de mate, mai pe romaneste.). Si se pare ca au ramas aderente. Aveam un fel de carne crescuta si aceea ma durea. Am venit acasa de la spital, desigur stau in pat. Asistenta mi-a zis sa-mi scot pansamentul peste 2-3 zile. Dar problema e ca s-a lipit putin pansamentul de operatie. Nu am dat jos pansamentul dar deja nu mai sta lipit cu plasturele acela. Oricum vreau sa va intreb atunci cand il dau jos cum as putea sa il dau fara sa ma doara sau sa cum se poate dezlipi fara sa fie ceva grav. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum o sa te doara dar poti sa pui ser fiziologic pe el ca sa-l inmoi. Pui cate putin pana simti ca s-a imbibat si lasi 2-3 minute.