| ang3l_iN_the_night a întrebat:

Cum pot sa raman la inaltime mea actuala? adica eu nu mai vreau sa ma mai inalt deoarece prietenul meu este scund si are 19 ani si eu am 14 si am inaltime la fel ca a lui...crying am auzit ca daca nu mai mananc fructe si legume exista posibilitati mici sa nu mai cresc asa de mult...va rog sa ma ajutati:*:*
trebuie neaparat sa nu mai cresc...stiu ca este absurd ca nu mai vreau sa mai cresc dar vreau sa raman la inaltime mea de acum... app am 1, 65 cam asa

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu mai mananci fructe si legume te vei imbolnavi si cel mai probabil tot vei creste. Nu e nici o problema daca vei fi mai inalta decat partenerul tau, crede-ma. Important e sa fiti amandoi sanatosi si sa va iubiti.

| maryana5 a răspuns:

El ti-a cerut asta? sau asta crezi tu? dar draga mea, ce ai sa te faci cand o sa porti tocuri? iti tai din picioare?
eu cred ca iubitul tau ar trebui sa-si faca griji "cum sa fie la inaltimea ta" sugereazai sa faca sala sau sport.Cand vei ajunge tu la varsta lui... ce o sa te faci? o sa-ti dai intalnire cu un pitic de gradina raised eyebrows

| pisoias29 a răspuns:

Hmm, eu zic la fel, sa lasi prostiile, eu nu stiu cum sa fac sa mai cresc si tu zici ca vrei sa ramai la 1, 65...gandeste-te ca poate intr-o zi (Doamne fereste nu iti doresc asta) te vei desparti de prietenul tau si vei da peste un baiat inalt, ce o sa faci? te vei ridica pe varfuri sa il saruti? alinutzaa2009 are dreptate, prietenul tau te va iubi si cu o diferenta de inaltime

| betty17 a răspuns:

Doamne fereste ai 1, 65 esti mica! lasa ca e mai bine sa mai cresti...iti spune o fata cu o inaltime de 1. 60big grince daca prietenul tau o sa fie mai mic ca tine, poate ca nu o sa fii toata viata cu el, sa numai vrei sa cresti doar din cauza asta? mai bine mananca ce poti si lasa prostiile... oricum o sa mai cresti din moment ce ai doar 14 aniwinkingsfatul meu e sa contiunui sa crestistraight face
since pe asta nu am mai auzito! la 1, 65 sa numai cresti doar ca sa nu fii cat prietenullaughingde fete care sunt foarte inalte am auzit dar asa niciodatastraight face

succes

| adelutza_9680 a răspuns:

Sa fii inalta este un lucru minunat.Ai mult mai multe avantaje in viata.Prietenul tau te va iubii si in astfel de conditii.

| Tessy a răspuns:

Iti recomand un psiholog? Acum serios tu nu esti normala. Vrei sa ai juma' de metru ca atat are si prietenul tau cu care esti impreuna de o saptamana.
Nu stai cu el o viata si nu cred ca multi baieti se uita dupa fete pitice.
Poate arati bine dar sa stii ca daca mai cresti 10 cm o sa fie si mai bine, dar astea le vei vedea mai tarziu.

| ela_8957 a răspuns:

Este minunat sa fii inalta, gandeste-te daca nu ai fi inalta cate ai pierde:
1) fetele inalte sunt mai slabe
2) put purta orice fara sa se fereasca ca le fac sa para scunde
3) nu trebuie sa se chinuie sa poarte tocuri
4) daca esti frumoasa si la fata, te-ai putea duce la modelling
5) baietii sunt atrasi de fetele inalte, si exista si baieti inalti
6) ai putea practica un sportwinking

Gandeste-te ce super e sa fii inalta! Si nu te mai ruga sa nu te mai inalti, ca e super asa cum esti!

| Melly a răspuns:

Dah km zic si ceilalti lasa prostiile si eu am 14 ani si 1. 73 si vreau sa mai cresc bine intr-adevar ma consider inaltatongue

| alinutzaa2009 a răspuns:

Eu zic sa lasi prostiile. Fetele frumoase sunt inalte, nu scunde. Prietenul tau te va iubii si in conditiile in care exista o diferenta de inaltime, asta daca intr-adevar te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa-ti opresti cresterea in inaltime.Dezvoltarea la fete se opreste in jurul varstei de 17 ani(cresterea in inaltime, cresterea sanilor...), dar in cazul in care vei mai creste si vei deveni mai inalta decat el, incearca sa "maschezi"diferenta de inaltime purtand baleriniwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. poate peste cativa ani nici nu o sa mai fi cu el si o sa regreti ca ai vrut sa nu mai cresti. Oricum nu cred ca exista ceva ce te poate face sa nu mai cresti.ai putea sa nu mai mananci nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza varsta si inaltimea...conteaza ca va iubiti si asta va multumeste pe amandoihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, stai linistita. fetele cresc pana pe la 16 ani happy iar din moment ce varsta creste, cresterea in inaltime se incetineste asa ca o sa ajungi pe undeva pe la 1. 68happy ceea ce e ff bine )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai doamne eu am 14 ani si 1, 76 deci seman cu tata ...si cred ca sunt prea inalta pentru varsta asta dar ce sa faci asa suntem facuti doar nu o sa ma pot face mai miklaughing

| Beniamin_Chitta_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa zic eu am 1.90 sad urasc ca sunt asa

| ang3l_iN_the_night explică:

Ms ca m-ati ajutat...adica ca mi-ati deschis ochii:*:*:*:*acum stiu ca e frumos sa fiu inalta
dar credeti ca e in regula ca el are 19 ani?
adica nu e cam mare pentru varsta meA?
eu il iubesc si ma iubeste si el :X:X
crd ca asta e imp pana la urma...mersi mult

| alin0317 a răspuns:

Sal sunt alin si am inaltimea de 185 la varsta de 17 ani
si eu ma gandesc cas prea inalt si ca numi voi gasi aleasa
ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat ceva?