| Online123 a întrebat:

Salut.Am nevoie de un sfat. De cateva zile m-am apucat de sala pentru a slabi. Dar nu prea stiu ce sa mananc la scoala pentru ca imediat dupa sala eu ma duc la scoala. Si ma gandeam sa ma duc la farmacie sau la decathlon sa imi cumpar batoane energetice, vreau sa stiu daca ma vor ajuta sa slabesc si sa imi tina de foame la scoala. Si desigur sa nu ma ingras de la ele. Fac si pentru muschi. Dar in primul rand vreau sa slabesc
Funda.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai sau luat 3 grupuri uni au mancat grasimi, uni carbo, alti proteine
grupul 3 cel cu proteine a fost care a avut cea mare satisatie adica nu le-a fost foame, de multe ori acele batoane sunt zahar care dau pofta de dulce si te vei ingrasa, baga sprinturii sau taba, ala nu-i sport sa mergi pe bicicleta o ora cu viteza de melc
http://www.csid.ro/......-12368295/
nu vad cum mancarea te poate slabi, tu daca umpli o galeata cu ceva aia se goleste nu?
baga un snitel de porc si numai vei avea senzatia de foame
si baga culturism stresul ingrasa, lipsa somnului sa stii, ai o viata cam agitata, e buna si yoga pentru tine macar o ora pe zi
slabirea se face doar prin DEFICIT CALORIC degeaba bagi sport si bagi shorma in tine
tu de ce crezi ca 95% din asta cu diete se ingrasa la loc?
ca nu baga culturism, pai muschi sunt cei mai importanti asa creste rata metabolica, nu ma intelege gresit e bine ca mergi la sala dar e o prostie sa mergi sa barfesti sa te uiti la fete pe acolo

| Atacator007 a răspuns:

Incearca sa nu mananci dupa ora 6, in rest poti manca de toate cate putin in afara de paine.big grin Sa slabesti nu inseamna sa fii flamanda.

| george204 a răspuns:

Eu personal nu ti-as recomanda batoane energetice deoarece exista o alternativa mult mai buna. In primul rand, dupa sala te duci la scoala deci ai nevoie de energie pe durata intregii zile mai ales daca ultimele doua ore ai matematica cum am eulaughing) deci sfatul meu este dimineata sa mananci cat mai multi carbohidrati(cereale, paste) pentru a-ti da energia necesara practicarii de efor. Bun, dupa gandeste-te iesi de la sala si te duci la scoala, stii ca la sala ai ars grasimi si nu vrei sa le pui pe toate inapoi dar nici sa nu mai ai deloc energie. Deci cel mai bine ar fi sa iti pregatesi de acasa 2-3 sanvisuri cat mai bogate cu salate, rosii, castraveti, orice leguma e buna, si um fruct(mar, portocala) si ATENTIE sa bei multa apa. Desigur(fara suc de orice fel, snack de orice fel, dulce cumparat de la magazin de orice fel) ciocolata neagra e buna in schimb si ti-o recomand. Asa poti proceda si pentru muschi dar si pentru slabit. funda?

| Online123 explică (pentru george204):

O sa iti dau, dar stiu ca, conteaza si ce paine folosesc adica painea alba stiu ca are multe calorii. eu doar vreau sa pierd ceva kilograme si sa fac si putini muschi dar, cum am spus nu sunt sigur ce pot sa fac sa nu imi fie foame dar nici sa nu depasesc ce calorii am dat jos. merita sa incerc o data sa vad daca are efect un baton daca nu o sa incetez

| george204 a răspuns (pentru Online123):

Intr-adevar painea este foarte importanta si ai remarcat foarte bine diferenta dintre cea alba si cea neagra. Recomandat este, desigur, cea neagra dar eu cand am fost la sala sa slabesc in clasa a 8 a nu am mancat paine neagra pentru ca nu imi placea deloc gustul, dar nu am mancat paine alba decat la sandvis-uri, la restul mancarurilor fara paine deloc. Imi amintesc ca am slabit 10 kg in 1 luna jumate.