| denylov3 a întrebat:

Buna am o problema. Vreau sa slabesc si nu pot (doar fosrte putin) fac exercitii in fiecare zi foarte grele dar nu pot sa ma abtin sa nu mananc dulciuri si ceva bun gatit de mama dati`mi un sfat ce sa fac ca sanu mai am pofta de mancare. Multumesc kiss ideii si funditee P. S. Fara medicamente

3 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Pune furculiţa jos!

| Kyky a răspuns:

Cea mai buna solutie pentru a slabi (corect, sigur si sanatos) este sa consulti un nutritionist. Acela iti va da sfaturile exacte si potrivite stilului tau de viata, corpului tau si sanatatii tale. Iti sugerez sa nu te aventurezi cu diferite cure pentru ca exista riscuri si banuiesc ca nu vrei sa-ti pui propria viata in pericol.
Ai grija de tine!winking

| NDave a răspuns:

Bună! Uite, am eu o idee pentru tine. Exerciții fă când vrei, de obicei te ajută abdomenele. Fii atent/ă, mănâncă exact la fel, dar in de mai multe ori pe zi. Consumă multe lichide, încearcă să reduci din dulciuri, adică gândeștete că provoacă lucruri oribile. dulciuri dacă vrei un baton de ciocolată ceva, de dimineata, dar atât. iar daca vrei ceva mai dur. poți încerca să mănânci doar de 2 ori pe zi, de dimineață, și când ți se face foame. Evita dulciurile! Nu vreau să aud de dulciuri! Nu consuma dulciuri. daca vrei să îți fie bine. Și evita mâncarea dupa ora 20. Nu mânca noaptea orice ar fi. decât dacă ți se face foame. un iaurt. o felie de pâine cu margarină dar nu mai mult. Și o să obții rezultate happy succes. Dar nu exagera, să nu lași să ți se facă foame. dar nici să nu poftești. Funda?