| ElectricChapel a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Va rog! Am avut matreata si mi-a spus o prietena sa dau cu otet de 9 grade in par. Zi si facut, ba chiar m-a ajutat ea. Mi-a turnat o jumatate de sticla de otet in cap, si am stat vreo 5 minute cu el asa. Dupa aceea, am facut baie, dar m-am inrosit la fata, cred ca m-am ars de la otet. Ce este de facut? Am luat de la farmacie crema pentru arsuri, sper sa ajute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Halal prietenă!
Oțetul se îndoaie cu apă, nu torni direct.
La un litru de apă pui 5 linguri de oțet.
Pa, pa.

| ElectricChapel explică (pentru Legiuitoarea):

Dar crezi ca raman rosu la fata?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
V-a trece, trebuie să ai un pic de răbdare.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
otetul se foloseste indoit cu apa si numai dupa spalarea parului, deci in apa care te clatesti (asta o faci numai in lighean) adaugi 3-4-5 linguri de ote si clatesti parul, daca zice sa pui 5 kg de otet asa ai fi facut?
O primavara frumoasa sa aihappy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Bine ca nu ti-a zis sa mananci si altceva; daca ai probleme du-te la un dermatolog

| viotedy a răspuns:

Otetul se pune in apa de clatit in loc de balsam nu pentru matreata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt aici o grămadă de sfaturi,
http://www.taifasuri.ro/......-2011.html
Te pup!

| maria_5586 a răspuns:

Cu petrol trebuia sa dai nu cu otet trebuie sa astepti sa se vindece rana daca ai rana pe cap