| aanaaaaxqq a întrebat:

Am nevoie urgenta! Sunt disperata! Am 16 ani si ultimul contaxt sexual l-am avut in februarie, neprotejat dar nu s-a terminat in mine sau ceva, de atunci am fost la ginecolog si n-am avut nimic, mi-am facut si 4 teste de sarcina si toate erau negative, le-am facut ca sa fiu sigura nu pentru ca aveam simptome. Ideea este ca eu am avut probleme cu ciclul ba vene ba nu venea da din februarie pana in mai aprilien nu mi-a mai venit. Si nu m-am speriat pentru ca stiam ca am probleme cu ciclul. Astazi m-am dus la ginecolog in Germania, pentru ca in momentul de fata sunt in Germania, m-am dus pentru ca eu aveam un chist si am vrut sa vad daca il mai am si nu il mai am insa am o infectie, dar mi-a facut test si a zis ca sunt insarcinata, dar linia a doua nu e clara, e deschisa, dar e. Eu nu am mai avut niciun contact sexual din februarie. Se poate sa raman insarcinata dupa atata timp? Ginecoloaga a zis ca sunt insarcinata de cateva zile dar eu nu am facut nimic cu nimeni. Va rog spuneti-mi ce e sunt disperata. Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca nu ai inteles tu germana, ca-i imposibil sa-ti spuna un gineocolog ca esti insarcianta de cateva zile, cand in mod normal o sarcina se poate detecta si observa NUMAI cand are cateva saptamani, nu la cateva zile.

Spune-i sa-ti scrie pe hartie cate saptamani vede/crede ea ca esti gravida!

Daca ai avut sex doar in februarie si medicul spune ca esti gravida, atunci ar trebui sa ai aproape 5 luni.
Tie nu ti-a crescut burta? Nu ai luat in greutate?

| VoidEternal a răspuns:

Repeta testul. ia-ti tu de la farmacie. nu e din cauza contactului din februarie, asta e sigur.

| Brizbriz a răspuns:

"Ginecoloaga a zis ca sunt insarcinata de cateva zile"

dupa un contact sexual, protejat sau nu, iti vine ciclul
UN SINGUR CICLU
atunci e ABSOLUT IMPOSIBIL sa mai ramai insarcinata de la contactul ala

deci, in afara de un viol fara sa fii constienta, nu e posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută motivele pentru care poate apărea un test fals pozitiv. Este destul de rar, dar poți avea altceva. Și să îi spui medicului ginecolog nedumerirea ta.

| aanaaaaxqq explică:

Scuze pentru greselile gramaticale m-am grabit sa scriu