| ANDREUTA0000000 a întrebat:

In urma cu 2luni am avut um contact sexual neprotejat...am facut multe teste si toate sunt negative..si mi-a venit menstruatie.e posibil sa mai fiu insarcinata? ( in schimb am o infectie ..am vaginul umflat)

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai daca sunt si negative si ai menstruatie, ce rost mai are intrebarea?

| ANDREUTA0000000 explică (pentru Adry05):

Am mai gasit pe net ca unele femei pot avea menstruatie si in timpul sarcinii

| Adry05 a răspuns (pentru ANDREUTA0000000):

Da, care dureaza maxim 2 zile, sunt cateva picaturi si sunt maronii inchis. Iar cazurile alea sunt rare, nu toate femeile au asa. In plus ai o gramada de teste care iti spun ca nu esti. Du-te si la ginecolog daca nu poti sta linistita si gata.

| Goddess23 a răspuns:

Nu e posibila o sarcina daca testele sunt negative, stai linistita nu te stresa din nimic pentru ca situatia e clara. Data viitoare protejeaza-te si nu vei mai trece prin o asemenea situatie. In ce priveste vaginul e bine sa te vada un ginecolog ca sa iti recomande un tratament din timp pentru a nu inrautati simptomele.

| ANDREUTA0000000 explică (pentru Goddess23):

Am fost..de doua ori..prima oara mi s-a spus ca am candidoza, am primit 3 ovule econazol..seara imi puneam ovulele si dimineata era perfect normal dar pana seara se umfla iar, apoi am mai fost odata.mi-a spus ca nu mai am acele scurgeri ca la candidoza. si am vaginita, mi s-au dat 12 ovule cervugid, dar acum de abia l-am luat pe al 4-lea, nu prea vad nici o schimbare

| Goddess23 a răspuns (pentru ANDREUTA0000000):

Incearca sa termini tratamentul, probabil e nevoie de timp sa isi faca efectul acele ovule. Si intereseaza-te daca ai voie sa faci sex in perioada tratamentului.

| ANDREUTA0000000 explică (pentru Goddess23):

Din cate stiu nu

| Adriana294 a răspuns:

Daca ai menstruatie nu ai cum sa mai fi insarcinata