| anonim_4396 a întrebat:

Am niste bubite in colturile gurii. Si nu stiu cum sa fac sa dispara deoarece arata foarte inestetic si sunt cam rosii si iasa foarte usor in evidenta. va rog frumos daca stiti ceva sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.happy

Multumesc pentru atentie! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Unguent de gălbenele. Sau orice unguent care hidrateaza zona respectivă. Bănuiesc că sunt uscate, îți dau senzația de sete, și ustură la atingere... Crema de gălbenele sau unguent Fluocinolon. O să simți efectul imediat după aplicare.
În principiu, bea 2L de apă pe zi, cât de multe lichide poți... trebuie să te hidratezi.
Sănătate!

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Bubitele alea din coltul gurii se cheama popular "coade". Iti dau un sfat batranesc dar foarte eficient : sterge-te la colturile gurii cu o suvita de par (de la maica-ta sau de la o prietena, dar sa nu fie vopsite). O sa-ti treaca de pe o zi pe alta. Ai incredere! Bafta!

| GenetiX a răspuns:

Raspunsul tau: Sulfat de kanamicina.

| Florinaa14 a răspuns:

Poti sa iti iei Nidoflor sau Aciclovir daca nu se duc

| Curiosuuuuuuuuuuuuul a răspuns:

Daca ai ce am avut si eu si anume spuzitura data cu pasta de titi pe bubite si bor siparea laughing stiu suna aiurea dar la mine a merswinking

| andr33a_2690 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la doctor nu sa te iei dupa ce iti zic unele persoane! Medicul iti poate da cel mai bun remediu! Sper ca te-am ajutat! Baftahappy

| BlitzKrieg a răspuns:

Fa rost de tinctura de propolis, este cel mai bun medicament pentru rani arsuri cicatrice riduri insa si pentru boli intestinale. Funda.