| DonMecanico a întrebat:

Am niste intrebari pentru voi, pentru cei care folosesc sau au folosit pudra de argila, nu vreau copy/paste de pe net, si doar cei care stiu despre ce e vorba, Dc nu trebuie atinsa argila cu metale? totusi, la prima masca a mea, am luat cu lingurita din punga cu argila, are cv?, dar am amestrecat cu o lingura de lemn, eu am puncte negre, pete de la acnee, cosuri, si asa roseata, care argila e buna (galbena,verde, alba, gri)?, pot face in fiecare zii masca?, cu ce sa o mai combin? sau doar cu apa?, in cat timp ma pot astepta de la rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yonella a răspuns:

Nu este prea bine in fiecare zi fa-ti macar la doua zile si nu are nimic si eu folosesc si amestec cu lingurita de fier nu are nimic. Poti folosi si apa dar este mai bine daca ai amesteca cu suc de struguri bine storsi pana se face o pasta si este mai buna argila alba si gri. Sper ca ti-am fost de ajutor tonguebig grin