| MaNDwN a întrebat:

Am o buba mare in varful limbi. nu e afta, ca si afta doar ca e umflata si nu e rana deschisa, ca un neg. ce e de facut? e la fel ca si cand mananc cu pofta si mi se fac bube tot pe limba doar ca asta e mare su nu se duce.ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Nu-i nimic grav trece in citeva zile a patit un prieten de-al meu ceva de genu si ia trecut in citeva ziele

| tomthecat a răspuns:

Poate fi o formaţiune tumorală (nu vreau să te sperii deoarece tumorile nu sunt neapărat maligne ci pot fi benigne).

Părerea mea e să te duci la medicul de familie ca să-ţi dea trimitere la un medic specialist. Poate că este vorba de un fleac, dar nu putem ignora posibilitatea unei afecţiuni care trebuie abordată cu seriozitate şi în timp util.

Multă sănătate să-ţi dea Dumnezeu!

| MaNDwN explică (pentru tomthecat):

Eh multumesc am sa vad ce pot face big grin