| Roberta00 a întrebat:

Am o bubita pe limba.Cum pot scapa de ea.ma doare cand mananc.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OpenMyEyes a răspuns:

Cred ca este o afta.de obicei se face daca mananci ceva nespalat(fructe, legume)sau ceva picant.incearca sa bei mai multa apa in 2 zile trecewinking

funda?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Aplica glicerina boraxata cu o compresa de mai multe ori pe zi. Ca alternativa, poti incerca un remediu naturist http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-afte-bucale
Multa sanatate!

| anutza a răspuns:

Se gaseste la farmacie herpesstop va trece mai repede asa
nu manca sarat momentan pana trece

| danielcretu1980 a răspuns:

Trece in 2-3 zile, daca nu o zgandari.
profita de timp sa faci cura de slabire happy. bea ceaiuri, ca nu doare.

| zdrangoi a răspuns:

Cu glicerina boraxata ungi acolo.

| Roberta00 explică:

Multumesc tuturor celor care au rasp.pacat ca nu pot da mai multe fundite.Intradevar mi-a trecut partial bubita.

| TommyHilfiger a răspuns:

E un herpes cu timpu o sa treaca.

| Cristina_9230 a răspuns:

Dati cu glicerina boraxata.se gaseste la farmacie... fundita?