| G a întrebat:

Am in varful limbii un punct foarte mic, abia se vede, rosu, ca o bubita, dar care ma doare cand mananc sau beau. Ce pot sa fac sa treaca mai repede? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil ai mancat un fruct prost spalat. Nu poti sa faci mare lucru, trebuie doar sa astepti o zi-doua pana iti trece. Eventual poti sa iei niste vitamine pentru intarirea imunitatii si sa bei ceaiuri de galbinele si/sau musetel. Succes!

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Daa, stiu faza, am patit si eu chestia asta, idee nu am din ce cauza, o sa treaca, te asigur, in cazul dat poti face doar un singur lucru, RABDARE, sper ca te-a, ajutat!

| Andra_6228 a răspuns:

Ai o afta.stai linistita, mergi la farmacie si cumpara-ti ceva pentru afte.Nu e scump.

| dianaprintesa a răspuns:

Eu puschea. ca sa scapi de ea trebuie sa vorbesti cu inca o persoana si sa spui {leacuri babesti}
tu.am facut o puschea
persoana respectiva.cand?
tu.acum
persoana respectiva.acum sa dispara
si sa repeti ecest doalog de 3 ori

| gingalatera a răspuns:

Poate trece de la sine... poate nu. Spala-te cu o pasta de dinti fara fluoruri, si nu-ti mai apare vreodata. Uite iti recomand eu una aici:
http://ealoe.blogspot.com/2010/05/forever-bright-toothgel.html

| BubbleGumyy a răspuns:

Cred ca aceea e o afta... te poti duce la medic siti va da o solutie speciala pentru afte...acum nu-mi mai amintesc cum se numea

mult noroc!

| Ioana2518 a răspuns:

Se numeste puschiastraight face
stiu ca trebuie sa faci un "dialog" sa-i zic asa. ca sa iti dispara