| X221X a întrebat:

Am o curiozitate: cancerul la testicule de la ce se ia si cum ar arata? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cancerul de testicule NU se ia, neffind un virus, bacterie sua infectie, IL FACE corpul tau la un moment dat in viata, din: mancare nesanatoasa, droguri, sub forma medicatiei chimice tratant simptomele unor boli, dar care au ca efect secundar si posibilitatea sa faci cancer samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cancerul nu se ia ca nu este o boala transmisibila, este o evolutie anormala a unor celule.

| Freya1 a răspuns:

Cancerul testicular este o boală a testiculului, care, nediagnosticată și netratată din timp se poate generaliza. Ea apare atunci când se dezvoltă în prenhimul (țesutul) testicular celule anormale, cu potențial de reproducere crescut-haotic iar organismul nu este capabil să limiteze prin procese fiziologice această creștere