| Alikke a întrebat:

Am o curiozitate. ^ _ ^
Dupa ce mananc usturoi incepe sa ma doara capul, este ca si cum as avea gheata in cap.
Cand il mananc ma arde in piept. Ma refer la faptul ca simt intepaturi micute si ma doare si stomacul.
Adica imi place gustul, mai ales in mujdei. Dar ma doare capul, gatul si stomacul de la el. Nu este o durere prea mare. Este mica si putin iritanta. Desi gatul ma ustura putin cam tare si sunt unele momente in care durerea de cap este foarte mare. Si se duce si la dinti. Durerea de cap porneste de la tample. happy
Deci, ce parere aveti? Multumesc pentru raspunsuri. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti sensibil la usturoi si ar trebui sa renunti o vreme la el.

| Raiciu_Daniela_1977 a răspuns:

Ar trebui sa faci o pauza de la usturoi, sau înainte de a manca să iei o pastila, întreabă la farmacie!

| Girlea_Cristian_1991 a răspuns:

Usturoi-ul este cel mai ridicat toxic aliment (antibacterian), daca consumi in cantitate mare poate chiar sa iti perforeze organele s-au intestinul, are o toxicitate foarte ridicata, poate chiar să Iti încheie viața dacă ajunge în sânge, e normal sa te doară capul dacă ai imunitatea scăzută.