| Lady21 a întrebat:

Am o durere groaznica de masea,cand dorm ma tot trezesc din cauza durerii nu mai suport! Va rog ajutati-ma! Nu pot sa merg la dentist, vreau leacuri babesti va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ia un algocalmin ceva, îţi va trece.
Poate este cariată măseaua, ai tras curent la ea, trebuie să te vadă un stomatolog.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Odada si odata tot te vei duce la dentist oricat de frica tiar fiiiii k si mie imi e, dar nu poti sta cu durerea aia. sigur ai infectie si multi oameni au murit din cauza asta. durerea e alarma ca ceva nu e in regula si trebuie rezolvat urgent!

| MarvK a răspuns (pentru Gdeni):

Serios ma? Au murit straight face? De la o durere de masea? laughing

| Gdeni a răspuns (pentru MarvK):

Infectie omule rolling on the floor

| Deeeennnny a răspuns:

Intr-un pahar pune 2 linguriri mari de apa si 2 lingurite de sare.mesteca putin;(sarea nu se va dizolva pe moment)si apoi tine pe maseaua care te doare, tine pana cand ti se umple gura cu saliva apoi scuipa din gura; si dupa vei simtii locul pe care ai simtit amortitbig grin
La mine a mers:*
Te pup!