| Popa_Claudia_1990 a întrebat:

Am o durere de masea infernala de 2 zile nu dorm deloc.Am luat un paracetamol simplu dar nu are nici un efect...ajutati-ma ce pot lua sa-mi treaca nu mai suport durerea si nici bebe nu vreau sa pateasca ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Esti insarcinată? As zice sa i ei un ketonal sau augmentin, dar ne fiind medic nu stiu ce reactie va avea bebele din burtă daca intr-adevar esti gravidă, dat fiind faptul ca nu m ai rezisti de dureri trebuie urgent sa calmezi durerea, acolo ai o carie urîtă, si i ti face probleme ca a atins nervul, si te doare groaznic, ia ketonal si vezi ce se intimplă, sanătate si sarcină ușoară.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Mergi la dentist. El iti poate prescrie niste antibiotice pentru infectia pe care o ai la masea si niste calmante mai puternice. Apoi dupa cursul de antibiotice trebuie sa mergi sa rezolvi cu maseaua, sa nu se intample din nou. Evita schimbarile bruste de temperatura, temperaturile extreme sau curentul.

| aXandra a răspuns:

Nu știu cum să zic, dar doar dentistul te poate ajuta.