| queneen a întrebat:

De cateva zile am dureri in partea dreapta insa aceste dureri nu sunt mereu si nu sunt foarte mari incat sa nu mai pot rezista. Pe langa aceasta durere ma mai doare si piciorul drept, sub genunchi. Nu stiu daca ar putea fi apendicita sau o febra musculara la picior fiindca celalalt picior nu ma doare absolut deloc. Stari de voma sau alte simptome nu mai am, decat cele mentionate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce varsta ai? Trebuie sa faci o ecografie abdominală si o radiografie pentru picior, sa vadă medicul din ce cauză te doare, dar radiografia costă bani, ecografia este gratis daca ai trimitere de la medicul de familie.

| anonimg a răspuns:

De acord cu WhiteLife. Luni la prima ora sa fii la medicul de familie. Sau daca apare durerea inca odata mai inainte de luni, suni la 112.

| WhiteLife a răspuns:

Poți face o programare la medicul de familie săptămâna viitoare ca sa fii sigură că ești ok. Daca se agravează in weekend mergi la urgențe.