| Florin199221 a întrebat:

Am o entorsa de vreo 3sapt, cand am calcat gresit la un meci de fotbal. Joc in fiecare saptamana fotbal si inca nu mia mai trecut de atunci. Ce ar trebui sa fac sa-mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Entorsele sunt de 3 feluri sau graduri... Daca ai continuat sa joci asa fotbal nu e bine trebuie sa stai acasa si sa faci exercitii pe glezna afectata si sa pui niste gheata.Ca medicamente poti sa mergi la farmacie sa iti cumperi analgezice pentru ameliorarea durerii. (poti lua acetaminofen sau antiinflamatoare nesteroidiene)

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Nu te juca cu entorsa.du-te la un medic.asa am avut si eu.tot de la fotbal dar la mana, si am stat vreo 3 saptamani si am vazut ca nu-mi trece, si m-am dus la medic.si surpriza.mi-a pus mana in ghips inca 3 saptamani.