| Simplu876 a întrebat:

Acum 2 zile la fotbal am calcat intr-o groapa si mi sa scrantit putin piciorul. Vreo 2 min nu mai puteam sa fug dar dupa mi-am revenit si am intrat din nou in meci. Dupa circa 10 min cand am vrut sa sutez m-am lasat tot pe piciorul accidentat si iar mi sa scrantit putin. In seara aia pe la 2, 3 a inceput sa ma doara tare, iar dimineata m-am trezit cu o umflatura urata. puteam sa merg dar nu prea bine. asta pana pe la vreo 12, 13. De atunci pot merge normal dar daca ma las pe partea aia ma doare. Mentionez ca ma dau de 3 ori in fiecare zi cu o crema antiinflamatorie. Mi-am dat seama ca e o entorsa. Dar intrebarea e: CAND POT SA MERG DIN NOU LA FOTBAL? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Pune gheata si incepe usor cu miscarea pana isi revine de tot piciorul happy

| Simplu876 explică:

Am uitat sa zic in dimineata asta umflatura a disparut happy

| Simplu876 explică:

Eu am intrebat cand pot merge din nou la fotbal.

| Tricky95 a răspuns:

Du-te la medicul de familie.