| anonim_4396 a întrebat:

Am o febra musculara fratilor...

Mor!

Nu numai ca am ridicat la sala o greutate incat am crezut ca fac pe loc hernie de disc. Dar am mai si alergat la viteza aproape maxima pe banda de alergat. Un pariu idiot cu cineva.

Astea mi-au pus capac. Nici nu pot sa calc,nici nu pot sa ma aplec,chiar si un simplu bobarnac peste oricare muschi imi provoaca durere. Am crezut ca un dus ( am cabina de dus cu masaj ) ma va relaxa. Dar pe naiba,ca ma doare mai tare. Parca sunt un mos,nici nu pot sta in picioare. Cadrul imi mai lipseste. Nu pot nici sa rad ca si asta imi provoaca durere. Am mai avut si altadata febra musculara,dar nici in halul acesta.

Recomadati-mi ceva, orice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai suprasolicitat.
Fa dus cald, sau rece ( ajuta la circulatie); masaj; multe lichide si exercitii lejere. Intr-o saptamana, doua va trece.

9 răspunsuri:
| BogdanIonM a răspuns:

Crede-ma stiu cum este iti recomand un dus foarte fierbinte si sa manci sau sa bei lactate o sa ajute foarte mult.

| WaterDrop a răspuns:

Exact de asta ar trebui sa se introduca un test IQ in fiecare sala din tara.Si fara telefoane ca sa nu`si mai faca toti poze cu telefoane mai grele decat ei, tinand aparatele ocupate inutil.

| Anonimaaaa13 a răspuns:

Nici cabina de duş cu masaj nu scoate mirosul de fraier. Testul de iq în fiecare sală ar este o necesitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimaaaa13):

Fraier esti tu mă. Tare as vrea sa imi zici asta in fata. A fost un pariu da-te in...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Vorbesti si tu ca sa te afli in treaba. Daca ai ceva sa imi spui, te astept sa imi spui in fata si iti garantez ca si IQ-ul meu este mult mai mare decat al tau. S-a intamplat asta pentru ca am acceptat un pariu. O gluma idioata in sala cu baietii.

| Anonimaaaa13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Once a țăran, always a țăran.
Era mai nasol dacă îți spuneam asta în față.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimaaaa13):

Aaa,stai! Tu esti fata? Si de cand te bagi tu in discutiile barbatilor? Te bagi si tu ca musca in lapte. Da, am cabina de dus cu masaj. Probleme? Am cerut un sfat nu sa ma critici tu pe mine.

| AFR81 a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Fa pauza cateva zile. Incearca sa te misti, pe cat se poate, dar fara efort intens.

| NRazvan a răspuns:

Ia o aspirina de la farmacie. Sunt unele efervescente. O sa te lase durerea dupa una dinaia si un somn bun. Si in viata... nu mai pune pariuri care urmeaza sa te distruga...