| andreyutzu4you a întrebat:

Salut,de 1 saptamana am o "durere",intepatura in partea dreapta a pieptului,le simt cand ma aplec,cand folosesc mana dreapta,cand tusesc si chiar si cand alerg. Multi mi-au spus ca e febra musculara pentru ca am ridicat acum o saptamana niste greutati destul de mari pentru mine,insa nu ar trebui sa treaca? Eu alerg foarte mult la meci si ma afecteaza,nu pot alerga la capacitate maxima, multumesc anticipat, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Dacă medicul ți-a spus că este febră musculară, trebuia să îți spună că aceasta va trece în cel mult 7 zile. La fel și dacă ar fi un junghi intercostal: http://m.sfatulmedicului.ro/Neuropatii/nevralgia-intercostala_10722