| Pumba a întrebat:

Am o infectie la gingia de la dintii din fata. Este putin inflamata si ma doare si cand dau cu limba. Ma spal pe dinti de cel putin doua ori pe zi si am niste dinti foarte albi. Nu stiu cum am reusit sa o fac. De fiecare data cand ma spal pe dinti curge mult sange. Pot sa mai fac si alt ceva in afara de spalatul pe dinti? Nu prea as vrea sa ma duc la doctor. Dau Fundita si Vot.Multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ApexPredator a răspuns:

Pai daca sa inflamat ia niste spreiuri dinalea cum sunt de urechi da nu de urechi ceri de dinti ca trebuie sa aiba ca si fratele meu avea inflamata gingia si ti-a dat din ala in gura inflamator spray da nu stiu cum se numeste spray-ul ala de dinti intreaba la farmacista ca trebuie sa stie farmacista cum se numeste funda plss daca vrei mai multe detaii contacteaza-ma la ID-UL Apex_Predator2013@yahoo.com

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Astazi,pentru aceiasi problema, am fost la stomatolog --- mi-a spus sa folosesc apa de gura + sa nu agresez prea tare gingia cu peria de dinti

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Iti trebuie o detartrare prietena mea lucreaza la un cabinet de stomatologie dentara. Daca doresti potoate sa iti faca detartraj la un pret mai mult decat accesibil in jur de 60 de ron cu tot cu periere profesionala.

| justE a răspuns:

Gingivita adolescentului! clateste-te cu apa de gura si o sa iti treaca.

| AndreiIulian a răspuns:

Pot fi decat inflamate.
Probaabil te'ai lovit cand mancai ceva