| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Buna,TPU! Deci 'problemuta' mea e urmatoarea:smaltul dintilor mei nu-i un alb dint-ala imaculat,are o tenta de galbui (foarte putin). Si nu-i ca nu m spal pe dinti, pentru ca ma spal in fiecare zi o data de doua ori pe zi. As vrea si eu sa am dintii mai albi, ce sa fac? Ar trebui sa folosesc o pasta anume? Please help me! Fundita♥ peace

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Acel alb imaculat care il vezi la perosnele din reclame, TV, etc este dat de o albire profesionala facuta in cabinetele de specialitate! posibil ca pastele de dinti mai scumpe, cele mici la 25-40 ron sa aiba efece de albire! dar dintii isi revin inapoi la culoarea aceasta incet, de la diferite alimente! bafta!

2 răspunsuri:
| BigG a răspuns:

Daca crezi in reclame incearca Colgate max white one

| Snowfall a răspuns:

Poti sa incerci o pasta de dinti pentru albire sau sa te duci la dentist sa ti-i albeasca.