| emilia21 a întrebat:

Buna dimineata am o problema si nu stiu cum sa o rezolv, de cateva zile bune am observat ca in timp ce ma spal pe dinti imi curge sange si sa rosit toata gingia, nu ma doare dar nu stiu ce inseamna asta si din ce cauza a aparut, mentionez ca am inceput sa iau antibiotic deoarece cred ca e vreo infectie si poate va trece, dar as vrea sa stiu cum se numeste aceasta problema multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexa_8596 a răspuns:

Si mie mi se intampla ca imi curge sange de la gingie. Du`te la farmacie si o sa iti dea o pasta de dintsi anume pentru asta.winking Nu e asa mare problema :*

Fundahappy?

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Foloseste lacalut activ!

| katala a răspuns:

Paradontoza. Foloseste una din pastele de dinti create special (paradontax, lakalut, etc). Dau rezultate foarte bune. Nu am auzit ca antibioticele sa ajute in cazul asta dar mai bine intreaba un stomatolog. Sanatate!

| ellene a răspuns:

Poate fi si gingivita. Mai bine te duci la stomatolog sa iti spuna ce antibiotic sa iei.Eu stiu de rovamycin ca e indicat pentru probleme cu gingiile. Foloseste apa de gura Corsodil (e mai scumpa dar e buna)

| ALY_2447 a răspuns:

Buna
nu este infectie este doar o inflamatie gengivala e normal cand ai probleme cu dintii mai degraba foloseste o pasta de dinti pentru gingii inflamate nu mai folosi antibiotic fara racomandarea medicului este periculos stiai ' cauta acea pasta de dinti ca se gaseste

| Aysa19 a răspuns:

Pai nu ai dintii sanatosi :-s du-te la dentist urgent:*