| Hyukiiiii a întrebat:

Am o intrebare adresata in special fetelor cu privire la menstruatie si tampoane, va rog sa nu dati raspunsuri la misto.
Ce fel de tampoane OB recomandati pentru plaja? Tin sa mentionez ca am flux abundent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Buna, eu am folosit doar normal si mini- nu am flux abundent e normal spre redus mostly.
In locul tau as folosi tot normal, schimbate la maxim 2 ore si NU as intra in apa in primele 2 zile ale menstruatiei.

| Sonia822 a răspuns:

Daca e prima utilizare, ia varianta mini, pentru ca pe masura ce se dilata, vei simti un usor disconfort happy Daca iei varianta maxi, te va durea pe masura ce absoarbe, pentru ca isi mareste volumul, deci dilata himenul happy Apoi te obisnuiesti cu ele, si nu mai simti nimic, vei putea folosi doar maxi

| Ale5184 a răspuns:

Cele super. Sunt putin mai groase, dar depinde daca le suporti. Sa le schimbi cat mai des. Vacanta placuta!

| ANONIMtpu a răspuns:

Salut,

Asa cum scrie acolo, esti la inceput folosesti din acelea normale schimbate la 1 ora. Sau din acelea mari daca chiar e foarte abundent. Indiferent de care folosesti, sa le schimbi cam la 1-2 ore daca esti in primele zile. Daca intri in apar, chiar la o ora.
Daca mergi la piscina, bazin, indicat este sa nu intri in apa, asa e igienic.

Succes!