| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Am o intrebare am 13 ani ma masturbez unpic cam des simt nevoia atata vreau sa stiu poti sa ai probleme de potenta sau pshihice etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaennox a răspuns:

Nu!

5 răspunsuri:
| lucybzz a răspuns:

Eu unul cred ca ar trebui sa renunti la asta!

nu iti face bine la organism
gandeste-te de 2 ori inainte
In viata ai timp de toate...nu iti forta organismul de la o varsta asta de micawinking pentru ca nu este dezvoltat suficient iar mai tarziu o sa regreti

| vitbsk a răspuns:

Partea proastă, e că-ţi distruge celulele nervoase şi pierzi din masculinitate, dacă iroseşti energia creeatoare aiurea.
Iar, psihic, rişti să cazi în depresii şi să experimentezi o tendinţă de izolare.

| vitbsk a răspuns (pentru vitbsk):

În timp, poate duce la blocaje mentale atunci când vine vorba de o relaţie serioasă cu o fată.

| d3javw a răspuns:

Cu timpul va deveni ca un drog + ca afecteaza putin si creierul si anume nu se va m-ai putea concentra pe anumite lucruri si cum zice si vitbsk nu o sa stii cum sa vorbesti cu o fata

| kitten95 a răspuns:

Ai dat funda la ce iti convine. mai bine nu puneai intrebarea. vezi ca de la masturbare aia se cam miceste...