| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Am o intrebare am 13 ani si sunt baiat uneori cand ma masturbez ma doare capul alteori ma simt bine ultima luna mam mastubat cam des am facut o pauza de 2 ile si m-am masturbat si ieri de 2 ori si azi simt nevoie pot ramane ipotent sau sa nu mai am sperma sau sa innebunesc etc probleme pshihice nu-i posibil nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexCătălin21 a răspuns:

Sa ramai impotent? Zilnic sunt produsi cel putin 250 milioane de,, albi''. Durerile de cap sau chestiile psihice nu au nici o legatura cu asta.Este foarte normal, la varsta asta cam toti baietii au o explozie de,, hormoni'' si doar prin masturbare se pot,, elibera''. Incearca doar sa nu fie chiar foarte dese, o sa renunti oricum la asta mai tarziu cand vei avea o prietena.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod sigur, probleme psihice.Pe care, din cate vad, le ai deja.Lasa-te de masturbare.Fa-ti o prietena si daca stii sa te porti cu ea poate vei face sex.

| doctorandus a răspuns:

Durerile de cap pot fi de la circulatie.

Trebuie sa stii ca al medicilor si al psihologilor consens este ca masturbarea este un comportament absolut normal si sanatos. Multe animale se masturbeaza, asa ca e un comportament natural.

Poti incepe cercetarile cu http://www.sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/ghid-despre-masturbare_701 si cu http://www.sfaturimedicale.ro/istoria-masturbarii.html si cu http://sanatate.bzi.ro/......barii-1757 si cu http://www.sexpert.ro/......ontra.html si cu http://www.anticonceptionale.ro/......istii.html

| ionut002 a răspuns:

Ba esti nebun? laughing Cum sa postezi asa ceva? =]]

| smvladut a răspuns:

@ionut002 sa stii ca unii copii habar n-au de acest lucru. Si daca isi intreaba parintii acest lucru, lui ii va fi frica deoarece poate fi lovit sau sa i se restrictioneze calculatorul sau laptopul.

Cristi, sa stii ca nu vei ramane ipotent sau nu o sa mai ai spermatozoizi deoarece testiculele tale sunt create pentru a face cati copii vrei tu.

| Andrei100011 a răspuns:

Eu cred ca nu e posibil sa ramai impotent sau alte chestii. Dar totusi, nu exagera. Iti zic din proprie experienta.

| Korynutssa1993 a răspuns:

Nu cred ca vei avea probleme de genu pana la urma tine de natura umana chestia este ca din ce te masturbezi mai mult din ce corpul iti cere mai mult si prin chestia asa vei ajunge sa numai te simti atras de femei ci decat de masturbare poti deveni dependent de masturbare si sa nu ai atractie la femei mie mi-a spus treaba asta un prieten si de aceea ti-o spun si eu tie bafta