| selena_3794 a întrebat:

Am o intrebare am 7 ani si nu stiu cum sa trec peste frica de doctor...cand trebuie sa am vreun contact cu doctorii ma apuca plansul iar sora mea geamana rade de mine cred ca fac asta de frica injectiilor cum as putea trece peste asta...in cateva saptamani va trebui sa-mi fac analizele crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Sunt multi oameni cu frica de doctor... si eu am fost la fel.Ca sa nu te mai gandesti la durere ar trebui sa-ti planifici ceva care d-abia astepti sa se intample, asa o sa te gandesti ca...nu mai ai rabdare laughing oricum, spune-i mamei tale sa-ti intoarca capul cand introduce asistenta acul-nu vezi acul, nu te sperii

| MARIUS_2685 a răspuns:

Si eu am 7 ani si nu mi-e frica de doctor

| adré_6721 a răspuns:

Cind te duci la medic gindeshtete ca va fi bine. nu te gindi ca ika (o sa ma doara ).sa fiu sincera injectia nu-i asa de dureroasa.in timp ce tio pune gandeste-te la ceva frumos ceva ce te-ai dorit de mult si parintii tai de exemplu til cumpara si injectia tio pune si ai scapat. fundita

| Magdalazanu21 a răspuns:

Sincer nu te pot ajuta si eu am aceasta frica si sunt mai mare ca tine.Iti doresc noroc! Bafta!