Am o intrebare am fost la strand si m-a prins soarele pe fata si ma ustura cu ce sa ma dau sa nu ma decojesc? nu folosesc creme sa ma dau pe fata i bine daca ma fac cu ceai de musetel ca nu vreau sa ma decojesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cu iaurt! Calmeaza si nu te descoamezi.

| Crucified a răspuns:

Iaurt.

| lizemm a răspuns:

Cu bere... este foarte buna, insa nu mai stiu daca trebuia sa te dai atunci cand ai stat la soare sau acum. dar este buna.

| BombonikThaa a răspuns:

Iaurtul este bun si o crema mentolata sau care sa contina aloe vera.happy

| XoXoAlee a răspuns:

Da-te cu iaurt si asa va trece mai usor...happy

| Creeper2000 a răspuns:

Nu iti fa griji,mi s-a intamplat si mie de multe ori, ca doar e vara; Ce iti sugerez este:-sa te dai cu iaurt(desi pare ciudat)
-sa iei o aspirina
-si, normal, nu te mai expune la soare pana nu trece arsuralaughing))
Sper ca te-am ajutat!

Ps:de. chestia cu ceaiul de musetel nu stiu ce sa zic, doar ca vei mirosi destul de frumos!big grin

| DreamAsk a răspuns:

Incearca niste creme hidratante ( Nivea; Doina ) sau ungete cu miere de albine pe fata si lasa-l vreo 5 minute sau ceaiul de musetel este la fel de bun daca doresti.
MULT SUCCES!

| MrRazvan8 a răspuns:

Cu iaurt ar fi destul de bine! Nu te vei decoji.