| lunatica a întrebat:

Am o problema. Am fost la strand si dupa am inceput sa ma decojesc pe nas. Ce ma fac? Ajutooor! Va rog remedii na turale sau creme orice ajutor e binevenit!

Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

Nu e nimic grav, probabil nu ai fol crema cu protectie solara pentru fata si te-ai ars un pic mai tare iar acum te cojesti, fa-ti un peeling din o lingura malai si cateva picaturi de ulei masline sau lapte sau iaurt sau castravete ras(ce ai prin frigider) si maseaza-ti bine fata cu acest amestec, in special nasul pentru a inlatura celulele moarte, apoi aplica o crema de fata sau dc nu ai un galbenus de ou amestecat cu putin lapte sau smantana, sau miere. multa bafta, o sa vezi ca trece

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Probabil ca te-ai infectat de la apa aia!
http://www.google.ro/......tp?/search
du-te la spital la sectia care se ocupa de nas :)) nu stiu cum se cheama.

| Rebecca a răspuns:

Pielea ta s-a deshidratat din cauza clorului din apa si a soarelui... Va trebui hidratata pielea zilnic. Data viitoare cand mergi la strand, imediat ce iesi din apa fa un dus si hidrateaza'ti bine pielea