| FlorentinaM a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata: statul mult jos iti face fundul mai plat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sedentarismul duce la atrofierea masei musculare, mișcarea te ține tonică.
Răspunsul este nu!
Pa, pa.

| CrazyTeenager a răspuns:

Pe timp indelugant apar si schimbari fiziologice de genul, deaorece daca stai mai mult jos decat stai in picioare corpul va lua pozitia statului jos ca fiind cea naturala si corpul se va adapta in consecinta, fundul va lua o forma mai plata, si restul muschilor se vor atrofia din lipsa de activitate.

| AnneMarri a răspuns:

Sigur că nu.

| Kavi a răspuns:

Hahaha.Nu nu are cum.Cat de mult poti sta josstraight face. Doar daca ai sta 5 zile incontinu poate s-ar vedea o schimbare. Faza asta tine de constructia ta fizica. Daca ai fundul mare si plin de grasime poti sa stai si 100 zile pe scaun ca tot nu slabesti.Si invers. Sper ca te-am ajutat intr-un fel.Pentru un fund atragtor poti face sport si chestii.Pace&Love

| opacatoasa a răspuns:

Depinde cât de elastic e.