| Fcsb_Andrei_2002 a întrebat:

Am o intrebare Daca cineva mi-ar raspunde, as fi foarte bucuros. Ma doare de vreo 3 zile maseaua si mi s-a umflat. Iau amolixicila. in cate zile mi sar dezumfla sau puteti sa-mi recomandati cava? MULTUMESC. Ps am frost la dentist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ce ai tu e o infectie, un abces dentar. Infectia se trateaza cu antibiotic (Amoxicilina). Nu ai nevoie de nimic altceva. Infectia o sa treaca cam in 7 zile. Daca dupa 7 zile de tratament durerea nu se amelioreaza, mergi inapoi la medicul stomatolog. Oricum v-a trebui sa mergi, ma gandesc ca e si o carie acolo, care trebuie facuta, nu e doar abcesul si atat.
Sanatate!

| Fcsb_Andrei_2002 explică (pentru CuriousStuff):

Trebuie doar sa astept pana imi trece unflatura?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Fcsb_Andrei_2002):

Da, si nu te mai doare. Si cum am zis, asta trebuie sa dureze cam o saptamana.

| Fcsb_Andrei_2002 explică (pentru CuriousStuff):

Mersi foarte mult

| Fcsb_Andrei_2002 explică (pentru CuriousStuff):

Daca nu te superi as mai vrea sa-ti mai pun o intrebare :Are un effect negativ Daca stau Langa ceva cald /beau ceva cald?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Fcsb_Andrei_2002):

Nu are nimic, poti sa consumi bauturi calde.